Abeceda peněz

Projekt České spořitelny nazvaný Abeceda peněz, kterého se zúčastnili žáci pátých tříd naší školy, byl zakončen 25. 11. a 27.11.  předvánočními jarmarky.

Cílem tohoto projektu je zvyšování finanční gramotnosti žáků a seznámení dětí s fungováním malé firmy, kterou si ve škole založili. Za půjčku, kterou dostali v České spořitelně v Chotěboři, nakoupili materiál a tři měsíce vyráběli své výrobky, pekli ovocný čaj i sladké pečivo. Většinu svých výtvorů sami prodali na stáncích, které stály ve spořitelně i na náměstí. Z krásného výdělku 42 tisíc mají ohromnou radost a chtějí ho použít na školní výlety a vzdělávací akce.

Děkujeme všem, kteří jste koupí výrobků podpořili naše žáky, rodičům a zaměstnancům České spořitelny v Chotěboři za pomoc při realizaci jarmarku.

Přejeme všem krásný adventní čas a spokojené Vánoce.

Za žáky  pátých tříd Mgr. Blanka Gajdorusová a Mgr. Denisa Nejedlá