Vánoce s Kvítkem

Vánoční koncert, který se konal v zaplněném chotěbořském kině 12. prosince, měl letos svoji novinku. Bylo jím vystoupení kvítečkovských prvňáčků coby andílků a čertíků. Děti se svého prvního představení trochu obávaly, ale dopadlo na výbornou a sál je odměnil potleskem. Kvíteček, sbor pod vedením Stanislavy Maškové, už poté působil, jako hudební těleso, které vystoupení rozhodně neznervózní. Předvedl soubor lidových koled, několik umělých vánočních písní a zpěváčci se i bezchybně v písničkách doprovodili na rytmické hudební nástroje. Následoval, jak jinak, také velký potlesk.

Kvítek se sbormistryní Renátou Piklovou provedl návštěvníky koncertu cestou známých i méně známých melodií. Nechyběla oblíbená Půlnoční, kterou doprovodil dlouholetý zpěvák Kvítku Petr Látka na klávesy a vystřídal tak tradičně perfektní  klavírní doprovod Jakuba Pikly. Na koncert také přijali pozvání dva žáci ze ZŠ Nová Ves u Chotěboře. S nimi Kvítek nastudoval Tichou noc, která letos slaví dvousté výročí. Zazněla tedy v doprovodu příčné flétny a klarinetu v podání Anežky Křivské a Františka Čapka.

Posledním vystoupením roku 2018 bylo krátké pásmo, které Kvítek předvedl 14. prosince v chotěbořské knihovně, a to k vernisáži výstavy patchworku.