Exkurze žáků na Letišti Václava Havla v Praze

V rámci exkurze, které se zúčastnili 7. června žáci čtvrtých a pátých tříd při výletu se školním klubem, měli unikátní příležitost poznat pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a míst, kam se běžní cestující nikdy nepodívají. Poznali provoz letiště, shon na odbavovacích plochách, seznámili se s dráhovým systémem, nejmodernější hasičskou stanicí v ČR a dostali se do těsné blízkosti letadel.
Z několika desítek metrů jsme sledovali přistání a starty letadel i jejich odbavování. Poté jsme si prošli odbavovací haly a vše, co poskytuje cestujícím terminál č. 1 a 2. Navštívili jsme i vyhlídkovou terasu a pokochali se pohledem na několik letadel různých společností.
Na terminále č. 3 jsme si zakoupili suvenýry na památku a pro vzpomínku na tento vydařený výlet za hranici všedních dnů.
Fandíte letadlům? Vydejte se na prohlídku největšího letiště v ČR a užijte si vše v bezprostřední blízkosti.
Na závěr bychom chtěli poděkovat panu řidiči společnosti Arriva, který nás včas dovezl na exkurzi a vyhnul se dopravnímu kolapsu v blízkosti letiště.

Jana Blažková,
vedoucí vychovatelka