Malí výletníci

Krásným slunečným ránem začal 4. června plánovaný výlet prvňáčků ze školní družiny Buttulova. Cílem výletu byla již osvědčená zoologická zahrada v Jihlavě. Zvířátka děti nikdy nezklamala.

Hned u vchodu do ZOO je pobavily zvědavé surikaty, které dováděly na sluníčku. Poté děti nadchly majestátní žirafy, největší zvířata v celé ZOO. Během jediného dne tu měly k vidění na 200 druhů ohrožených zvířat. Ta jsou zde umístěna zajímavě, v jednotlivých expozicích - Africká savana, Australská farma, asijský parčík Hokkaido. Děti samozřejmě zaujal pavilon šelem, krokodýlů, vodní svět - dovádění lachtanů a vydry a další. Nejdéle však dokázaly pozorovat opice - gibony. Ty jim na zavěšených provazech udělaly doslova představení, u kterého se opravdu zabavily a hodně nasmály.
Prohlídka končila v africké vesničce. Obdivovali jsme nádherné hejno plameňáků, výběh koz, ale i tajemné zákoutí s netopýry.

Děti si měly možnost koupit i něco ,,na zub" a nezbytné suvenýry, bez kterých by výlet neměl tu správnou tečku. Celkově výlet proběhl v klidné a pohodové atmosféře.

Helena Lorencová,
vychovatelka ŠD