Přehlídka činnosti školní družiny, klubu a zájmových útvarů

Žáci ze zájmového útvaru „hra na flétnu“ – začátečníci – si připravili pásmo lidových písniček. Děti jsou velmi šikovné, s hraním na flétnu začaly v říjnu. Nyní již byly schopny hrát písničky bez not. Vyslechli jsme si: „Pod naším okýnkem“; „Běžela ovečka“; „Kdes, holubičko létala“; „Vyletěl holoubek“; „Cib, cib cibulenka“ a „Běží liška k Táboru“. Malým hudebníkům se vystoupení povedlo.

Žáci ze třídy 2.B předvedli od všeho něco. Nejdříve si zanotovali na nápěv písničky „Na tom pražském mostě“. Diváci, však zpozorněli, text písně byl pro ně asi nový, protože šlo o popletenou písničku.
Dádu Patrasovou se nemusela nikomu představovat. Všichni známe  žížalu Jůlii. Z její dílny „KLAP KLAP SONG“ už tolik známý není. Však při rozcvičce pro jazyk a tělo žákům tóny zněly v uších. Drželi jsme jim palce, aby se jim slůvka, ruce i nohy nezamotaly!
A na závěr jejich vystoupení si zacvičili a zazpívali při „Mravenčí ukolébavce“.

Děti jsou zvídavé a mají rády hádanky. Prvňáčci si jich několik připravili. Byly zveršované, kdo dobře poslouchal, snadno je uhádl.

Dále jsme se na chvilku přenesli na západ do westernového městečka. Nechali se unášet country tancem, který si připravili chlapci a děvčata z III. oddělení. Nácvik jim dal dost práce. Ukázka tohoto tance na známou country písničku „Zuzana“ se líbila. Diváci povzbudili malé tanečníky potleskem.

Denně se na obrazovce v televizi, v počítači, v mobilu i v rozhlase setkáváte s reklamou. Děvčata ze 4.A si jednu připravila a po ní následovalo pohybové vystoupení při hudbě. Choreografii si vymyslela děvčata sama a nácviku věnovala společné chvilky.

Kdo se chtěl vrátit zpátky do dětství, tak mohl shlédnout pohádku. Určitě přišel nyní ten správný čas. K dětem pohádky neodmyslitelně patří. Prvňáčci si nacvičili scénku „O veliké řepě“. A povedla se!

Děti z V. oddělení si s paní vychovatelkou připravily taneční vystoupení z filmu „Pomáda“ se skladbou „Jsme parta správná“. Paní vychovatelka nácviky korigovala, děti si své vystoupení připravily prakticky samy.

Žáci a žákyně ze zájmového útvaru „hra na flétnu a kytaru“ zahráli dvě písničky. První zazněl „Titanic“ a jako druhá „Halllujah“. Obě skladby se líbily.

Všechno jednou začíná a jednou končí. Účinkující si společně zazpívali „Školní hymnu – Buttulova“.
Na úplný závěr jsme se všichni sešli v přízemí budovy, kde nás čekal mini raut. Zde nás obsloužily žákyně Diana Kozubová (8.B) a Andrea Nedvědová (8.B). V teplém červnovém večeru přišly vhod nealko nápoje, ale i káva či čaj. Sladké i slané pohoštění připravili rodiče účinkujících,
za to jim velice děkujeme.
A byl i prostor pro vzájemné rozhovory mezi žáky, rodiči, hosty i pedagogy.

Účinkovali:
žáci školní družiny, školního klubu a zájmových útvarů pod vedením vychovatelek
J. Blažkové, Bc. L. Burkoňové, J. Francové, H. Lorencové a J. Škarydové.

Jana Blažková,
vedoucí vychovatelka