Výprava za pohádkovými bytostmi na Staré Hrady

6. června, i když se počasí na nás ze začátku netvářilo nic moc, přesto jsme se s žáky z III. a IV. oddělení vydali na zážitkový družinový výlet a patřičně si ho užili.
Stálo to opravdu za to. Po hradu nás provázely živé pohádkové bytosti – veselé čarodějnice a čertice. Prošli jsme tři pohádkové okruhy – zámecké pohádkové sklepení, kde bylo lesní a ledové království, rodinka starohradského obra, čertovská domácnost a palác plný skřítků. Další okruh – hradní pohádkovou půdu. Tam nás vítaly čarodějnice různých kategorií, strašidlácká kuchyně a létání na koštěti. Kdo nezvládl přípravný start a kurz létání na hradním nádvoří kolem kašny, tak musel vystoupat na půdu po schodech. Poslední okruh, to byla zdejší novinka, zdravosvět a dračí království. Zábavně naučná cesta do světa zdraví, skřítkové ovocňáci a saláťáci, dračí porodnice a zuboopravna a další. Proběhla i samotná audience u dračího krále v jeho komnatě.
Byl to celodenní zážitek a i děti se ledasčemu přiučily, hlavně co se týká zdraví.
Při návratu domů si malí výletníci měli o čem povídat a i suvenýry přivezli jak sobě, tak sourozencům i rodičům.
Výlet se vydařil a nakonec i to počasí nám přálo. Byl to pěkný a příjemný den.

Jarmila Škarydová,
                                    vychovatelka ŠD a ŠK