Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

Internet-dobrý sluha, ale zlý pán

Co všechno na nás může číhat, na co si máme dát pozor při práci s internetem, abychom nejen ledacos věděli, ale také uměli lépe poradit našim žákům nebo spíše jejich rodičům.
To vše bylo tématem úvodního semináře, který dostal pracovní název „Kyberšikana". Sešli jsme se ve středu 1. února. Lektor, pan Zdeněk Zaoral, nás uvedl do problematiky, seznámil nás s hlavními úskalími, na která můžeme narazit, když se nebudeme chovat dost opatrně. Jak a na co máme upozornit žáky nebo i jejich rodiče. Pak jsme dostali všichni domácí úkoly, abychom do příštího dílu semináře nezaháleli. V březnu si ukážeme na konkrétních příkladech, co se může stát, když je člověk při používání internetu příliš důvěřivý nebo málo opatrný.
Celý soubor seminářů pořádáme ve spolupráci s KÚ Kraje Vysočina, s finanční podporou z individuálního projektu Podpora systému primární prevence sociálně patologických jevů, který je financován z prostředků ESF.