Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

Projekt - Bubnování

Už máme svoje bubny

V měsíci září naše škola nabídla žákům a jejich rodičům kurz výroby bubnu. Celá akce proběhla o víkendu ve škole. Konkrétně se jednalo o zhotovení bubnu djembe. První část kurzu byla zaměřena na opracování dřevěného korpusu. Ve druhé části jsme se pokoušeli napnout na buben kůži pomocí provázků a kovových obručí. Chvilky mezi schnutím laku či mořidla jsme si zpestřili hraním na didgeridu a samozřejmě djembe.
    Tento kurz se mohl uskutečnit díky projektu „Přispějme k ještě kvalitnější a modernější výuce na ZŠ Chotěboř Buttulova" Díky tomuto projektu jsme tak mohli rozšířit i inventář hudebních nástrojů na naší škole a zakoupit čtyři bubny, které jistě ozvláštní hodiny hudební výchovy.
Mgr. Barbora Vašíčková