Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

Uskutečňujeme tyto projeky

Od února 2009 probíhá na naší škole projekt „Přispějme k ještě lepší a modernější výuce na ZŠ Chotěboř, Buttulova". Projekt se pomalu blíží ke svému konci. Postupně vznikalo 12 námětů pro vyučovací jednotky z nejrůznějších oblastí.
Od jednoduchých her pro děti na prvním stupni, kde si procvičí zábavnou formou vyjmenovaná slova a násobilku, přes náměty pro zatraktivnění výuky jazyků, práci s etnickými rytmickými nástroji, až po rozsáhlejší projekty pro výuku dějin 2. poloviny 20. století nebo pro tvorbu chemické příručky žáky 9. třídy. Partnerem v projektu je málotřídní ZŠ v Libici nad Doubravou, a tak jedna z oblastí se týká i podmínek zlepšování čtenářské gramotnosti v málotřídní škole. Do projektu se aktivně zapojili všichni pedagogičtí pracovníci naší školy a základní školy v Libici.
26. března proběhne v KD Junior pedagogická konference, kde budou představeny výsledky práce jednotlivých skupin. Na tuto konferenci budou pozváni zástupci škol z okolí Chotěboře. Zároveň vzniká i sborník všech námětů pro práci ostatních učitelů i učitelů jiných škol. Sborník v elektronické podobě (na CD) bude k dispozici pro všechny zájemce v červnu tohoto roku.
PaedDr. Zdenka Königsmarková