Zpívali jsme pro UNICEF

Jak nejlépe přivítat jaro? Zpěvem. A pokud je to zpěv pro dobrou věc, je příchod jara ještě příjemnější. Proto se pěvecké sbory Doubravan a Kvítek zapojily do celostátní akce Zpíváme pro UNICEF. V 64 městech po celé republice 20. března ve stejný čas vystoupilo 184 sborů na benefičních koncertech, jejichž výtěžek bude zaslán na podporu jednoho z programů UNICEF „Dobrý start do života“. Všichni si uvědomujeme, že máme velké štěstí, že žijeme v klidné a bezpečné zemi a díky tomu se můžeme věnovat i svým koníčkům. V jiných částech světa děti takové štěstí nemají. Vyrůstají v chudobě, v nebezpečí a často jim chybí základní potřeby, které jsou pro nás samozřejmostí, např. čistá voda, lékařská péče, vzdělání. Právě proto jsme se rozhodli, že pomůžeme tím, co děláme nejraději – zpěvem.

Před každým koncertem či vystoupením prožíváme chvíle nervozity, zda všechno dobře umíme, zda se bude naše vystoupení divákům líbit, ale tentokrát to bylo přeci jen trochu jiné. Uvědomovali jsme si, že nejde o náš bezchybný zpěv, ale o to, že ke zpěvu přidáme své srdce, nadšení a víru v to, že děláme užitečnou věc. A to se bezpochyby podařilo. Díky vstupnému a všem darům diváků jsme mohli zaslat na účet UNICEF úžasných 10 300,- Kč, které pomohou zachránit několik dětí, jež dostanou naději na zdravé dětství a lepší život.

Děkujeme všem návštěvníkům tohoto benefičního koncertu za všechny příspěvky a budeme se na vás těšit při našich dalších koncertech.

Za DPS Kvítek a SPS Doubravan

Renáta Piklová a Jakub Pikla